X
تبلیغات
رایتل

یاران خراسانی

نفوذی ها غریبه نیستند آقای آشنا!


گروه سیاسی-رجانیوز: محمد ایمانی فعال سیاسی و عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان در کانال شخصی خود نوشت: آقای حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در واکنشی منفعلانه، ضمن تایید دستگیری یک جاسوس مدعی شده که فرد دستگیرشده، از"مرتبطین" با وی بوده و نه "مدیر دفتر " او. (گویا این فرد را وزارت اطلاعات دستگیر کرده است) فرض کنیم موقعیت فرد دستگیر شده همان است که آشنا می گوید. اما چرا او ماجرا را برای مردم شفاف سازی نمی کند و توضیح نمی دهد که چه مدت و چگونه با این جاسوس مرتبط بوده و چه مراوده و داد و ستدی با نامبرده داشته است؟ سوال را به نحو دیگری هم می شود مطرح کرد: آیا این فرد فقط جمع آوری اطلاعات سرّی می کرده و یا مسئولیت خط دهی در عملیات روانی و تخریب و تشدید رادیکالیسم در فضای انتخاباتی را نیز برعهده داشته است؟
 
 شاید با پاسخ این سوال بتوان از تحلیل های مسمومی که آقای آشنا در فضای مجازی و تلگرامی علیه طی 7-8 ماه گذشته نوشت، رازگشایی کرد. و سوال مهم تر: تاکنون چندین جاسوس مرتبط با اطرافیان و دفتر رئیس جمهور و برخی مقامات دولتی  نظیر جیسون رضائیان، نمازی ها (پدر و پسر)، چیت ساز و ...  بازداشت شده اند. عمق واقعی کوه یخ نفوذ  در دولت که گاهی تنها نوک آن دیده می شود، چه قدر است و چرا دولت این چنین نفوذ زده است؟
 
 اواخر بهمن 1394 نیز حسام الدین آشنا در مناظره برنامه نگاه یک با حضور صفار هرندی شرکت کرد. موضوع مناظره نفوذ و ابعاد آن بود.
 
 مشاور امنیتی و فرهنگی روحانی در این مناظره از جمله گفت : "وقتی شما می توانید محاسبات طرف مقابلتان را بهم بزنید، او به ضرر خود اشتباه می کند و شما بدون پرداخت هزینه بر او غلبه می کنید... اگر یک عامل اخلال گر بتواند موفق شود اخلال کند آسیبها بسیار بزرگ است. بخش دیگری از کار، این است که یک عده ای در کشور برای مسئولان کشور تصمیم سازی می کنند. بنده مشاورم، آقای صفار هم مشاور است. اگر مشاور امین و دانا نباشد، می تواند مستشیر خود را گمراه کند... الان موسساتی در کشور پژوهشهای راهبردی تهیه می کنند. اگر یک موسسه راهبردی، برآورد غلطی بدهد، می تواند تصمیمات خطرناکی را موجب شود...نفوذی ها در قوه عاقله نفوذ می کنند. ویروسهایی هستند که روی مغز می نشینند و خطرات بسیار بزرگتری دارند از ویروسهایی که روی پا و دست عمل می کنند".
 
 اکنون سوال از آقای آشنا این است. جاسوس دستگیر شده و مرتبط با وی چقدر تاثیر منحرف کننده در حوزه محاسبات و تصمیمات مهم دولت داشته است؟

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

دیکشنری

حدیث

اوقات شرعی