X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

یاران خراسانی

پهپاد «حماسه» و جت «کوثر» ساخت ایران در نمایشگاه هوایی ماکس ۲۰۱۷


حضور نمونه‌های پهپاد «حماسه» و جت «کوثر» ساخت ایران در نمایشگاه هوایی ماکس

۲۰۱۷

خبرگزاری فارس: حضور نمونه‌های پهپاد «حماسه» و جت «کوثر» ساخت ایران در نمایشگاه هوایی ماکس ۲۰۱۷


نشریه انگلیسی به حضور ایران در نمایشگاه هوایی روسیه و عرضه ۲ دستاورد داخلی و تلاش در تکمیل پروژه‌هایی در این مسیر اشاره کرد.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشریه تخصصی «فلایت گلوبال» از عرضه محصولات هوانوردی ایران در نمایشگاه‌های خارجی خبر داد و نوشت: یک سال بعد از این‌که صنایع نظامی ایران پهپاد «حماسه» را رونمایی کرد اینک صنایع هواپیماسازی این کشور نمونه‌ای از پهپاد تجسسی با قابلیت ماندگاری بالا و سامانه هجومی را در خارج  به نمایش گذاشته است.

بر اساس این گزارش، ایران نسخه‌ای از پهپاد حماسه تک موتوره را در نمایشگاه هوایی «ماکس» در 18 جولای (سه شنبه) به عنوان اولین نمایش یک پهپاد ایرانی در خارج از کشور عرضه کرد.

«مهروز حسن زاده» مدیر صادراتی این پروژه در گفت‌و‌گو با فلایت گلوبال از تلاش‌های ایران در این نمایشگاه برای صادرات پهپاد حماسه اشاره کرد .

مقام ایرانی با اشاره به مختصات این پهپاد چون رادارهای پیشرفته، تجهیزات جنگال و دوربین، راکت و دیگر سلاح‌ها از توضیح درباره نحوه تهیه پروانه دو تیغه این پهپاد خودداری کرد و تنها آن‌را «موتور حماسه» نامید.

این نشریه در ادامه به تلاش‌های ایران در ساخت هوایپمای شکاری، آموزشی سبک به نام «کوثر» در دو سال و نیم پرداخت.

بر اساس این گزارش، صنایع هوایی ایران (IAIO  در نمایشگاه هوایی سال جاری ماکس برای نخستین بار نمونه‌ای از این هواپیمای دو موتوره و دو سرنشینه را به نمایش گذاشته است.

«سرور محمد» مقام صنایع هوانوردی ایران به این نشریه گفت که نمونه اولیه جت کوثر هنوز در حال سنجش است و یک برنامه 5 ساله برای امتحان آن وجود دارد .

فلایت گلوبال نوشت: جت کوثر ساخت ایران برگرفته از جنگنده« اف- 5 » ساخت کارخانه «نورث راپ» است که این کشور هنوز با گذشت 50 سال با بروز رسانی بخش‌هایی از این هوایپما، آن‌ها را در خدمت دارد.

محمد به فلایت گلوبال گفت که ایران جت کوثر را با دو موتور «جی-90» تولید داخل و شبیه موتور توربو جت «جی -85 » شرکت «جنرال الکتریک» خواهد ساخت.

در دفترچه معرفی این جت آمده است که کوثر در هنگام برخاست بیشینه وزنی برابر 6.180 هزار کیلوگرم دارد و اندازه آن نیز نصف جنگنده اف-5 است.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

دیکشنری

حدیث

اوقات شرعی