X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

یاران خراسانی

۳ موشک کره‌شمالی که می‌توانند «گوآم» را هدف قرار دهند

رسانه آمریکایی:۳ موشک کره‌شمالی که می‌توانند «گوآم» را هدف قرار دهند


خبرگزاری فارس: ۳ موشک کره‌شمالی که می‌توانند «گوآم» را هدف قرار دهند

 

تنش‌ها بین پیونگ‌یانگ و واشنگتن به حدی رسیده که رسانه آمریکایی در گزارشی به این موضوع پرداخته است که چه موشک‌هایی از کره‌شمالی قادرند پایگاه آمریکا در گوآم را هدف قرار دهند.

 


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش‌ها در شبه جزیره کره و به دنبال تهدید رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر پاسخی از روی «آتش و خشم»، کره شمالی واشنگتن را به هدف قرار دادن جزیره گوآم تهدید کرده است.

حالا آسوشیتدپرس گزارشی با این موضوع منتشر کرد: «3 موشک کره شمالی که قادر به هدف قرار دادن «گوآم» هستند».

«هوآسونگ-12»

این موشک با سوخت مایع است و برای شلیک از سکوهای متحرک زمینی طراحی شده است و قبلا گزارش شده بود که این موشک‌ها برای حمله به آلاسکا و هاوایی ساخته شدند. ماه می گذشته کره شمالی دو آزمایش موشک هوآسونگ-14  را انجام داد. تحلیلگران گفتند که بخش‌هایی از خاک آمریکا از قبیل لس آنجلس و شیکاگو می‌تواند در بُرد این موشکها قرار گیرد.

تحلیل مسیر پرواز آزمایشی موشکها در ماه می نشان داد که بُرد هوآسونگ-12 بین چهار هزار تا هفت هزار کیلومتر بود.

«موسودان»

تحلیلگران می‌گویند که بُرد احتمالی موشک موسودان با سوخت مایع، 3500 کیلومتر است و این موضوع اغلب مناطق آسیا و اقیانوس آرام را در برد آن قرار می‌دهد.

پوکگوکسونگ-2

کره شمالی برای اولین بار در ماه فوریه توانست این موشک که از زیردریایی قابلیت شلیک دارد را آزمایش کند؛ موشکی که با سوخت جامد کار می‌کند و برد متوسطی دارد.

تحلیلگران می‌گویند که پوکگوکسونگ-2 توانمندی تسلیحاتی کره شمالی را ارتقاد داد چرا که موشکهای با سوخت جامد در قیاس با موشکهای با سوخت مایع، از امکان شلیک سریعتر و مخفیانه‌تری برخوردار هستند.

هرچند برخی کارشناسان در کره جنوبی می‌گویند که برد این موشک احتمالا به گوآم می‌رسد، مقامات وزارت دفاع کره جنوبی با اشاره به آزمایش این موشک در ماه می اعلام کردند که تخمین می‌زنند برد پوکگوکسونگ-2 حدود دو هزار کیلومتر است که این میزان برای هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در ژاپن کافی است اما به گوآم نمی‌رسند».

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

دیکشنری

حدیث

اوقات شرعی